Milniky ve společnosti

Naše historie

projděte se historií našeho podnikání

Fotosearch_k10634683.jpg

Založení firmy se záměrem výroby plastových obkladaček

Po rozpadu obuvnického gigantu Svit Zlín jsme se, jako zaměstnanci oddělení vývoje, rozhodli vybudovat firmu, kde bychom mohli uplatnit svou celoživotní erudici a zkušenost z oblasti vývoje a výroby produktů z plastu.

Ihned po založení firmy jsme začali vyvíjet,  vyrábět  a prodávat hračky a mnemotechnické pomůcky z mate­riálu EVAC.

IMG_7150.jpg

První stroj pro výrobu PUR, výroba protéz chodidel

Po pár letech hledání místa na trhu se rozvíjela především výroba polyuretanových /PUR/ výrobků pro zdravotnictví a tzv. reha program. Jako vůbec první PUR výrobky vyrobené ve společnosti byly protetické náhrady chodidel, na jejichž vývoji jsme se významným způsobem podíleli. 

Souběžně s touto komoditou zahájila společnost rovněž výrobu forem pro zpracování PUR, forem pro vakuové tvarování a menších vstřikovacích fo­rem.

Fotosearch_k1735437.jpg

Certifikace firmy dle ISO 9001

V únoru 2000 byla společnost úspěšně certifikována podle ČSN EN ISO 9001 a získala TÜV CERT č. 0910095420. Neustále dbáme na dodržování našich kvalitativních zásad a snažíme se co nejméně zatěžovat životní prostředí. Výzkumný a vývojový potenciál ve společnosti je postupně zúročován nejen několika úspěšně vyřešenými úkoly pro potřeby firmy, ale rovněž dlouhodobou spoluprací při řešení grantových výzkumných úkolů pro naše obchodní partnery.

Dnes pracuje v mateřské firmě Kapa Zlín spol. s r.o. 37 zaměstnanců.

IMG_7143.jpg

Uvedení do provozu automatické linky pro výrobu PUR dílů

Výroba se postupně navyšovala, spokojení zákazníci se vraceli a tak bylo nutno inovovat výrobu. Dnes jsme schopni vyrábět i ve velkých sériích a pokud je potřeba, umíme si linku sami postavit.

Mezi naše priority patří nejenom komplexnost poskytovaných služeb – model, forma, prototyp, sériová výroba, ale rovněž vysoká kvalita výroby a dodržování sjednaných termínů bez ohledu na to, jestli se jedná o zakázku na několik kusů nebo středně velkou sériovou výrobu.

Tapeta 1a.png

Nákup vlastní budovy, rekonstrukce a stěhování

V roce 2009 zakoupila společnost výrobní a skladovací budovu o celkové výměře 6500 m2 v Průmyslovém areálu Toma a.s. v Otrokovicích, kde soustředila veškerou výrobní, obchodní a vývojovou činnost.

Výrobky naší společnosti znají zákazníci nejen po celé Evropě, ale vyvážíme i do severní Ameriky.

Fotosearch_k1492375.jpg

Splacení úvěru na budovu

Jsme zdravou společností, která má obrovský záběr na poli výroby z integrálních PUR pěn. Umíme vyrábět produkty všech možných tvrdostí,od madel která jsou příjemná na dotek a hezká na pohled, až po pevné přístrojové skříně či palubní desky do malotraktorů.

Společnost Kapa Zlín obdržela již 5 grantů, z toho dva byly výzkumné a vývojové. Díky významné finanční pomoci státu bylo možno zahájit výrobu speciálních maskovacích šablon pro výrobce zadních skupinových svítilen automobilů technologií galvanoplastiky, vyřešit výrobu sedáků a opěráků zubařských křesel nástřikem do předtvarovaných koženek , či zahájit výrobu palubních desek v kombinaci tvrdá a polotuhá PUR pěna.

obrabeci centrum.jpg

Nákup pětiosého obráběcího centra

Tot je text