Milniky ve společnosti

Naše historie

projděte se historií našeho podnikání

1992

Založení firmy se záměrem výroby plastových obkladaček

Po rozpadu obuvnického gigantu Svit Zlín jsme se, jako zaměstnanci oddělení vývoje, rozhodli vybudovat firmu, kde bychom mohli uplatnit svou celoživotní erudici a zkušenost z oblasti vývoje a výroby produktů z plastu.

Ihned po založení firmy jsme začali vyvíjet,  vyrábět  a prodávat hračky a mnemotechnické pomůcky z mate­riálu EVAC.

timeline 1992
1996

První stroj pro výrobu PUR, výroba protéz chodidel

Po pár letech hledání místa na trhu se rozvíjela především výroba polyuretanových /PUR/ výrobků pro zdravotnictví a tzv. reha program. Jako vůbec první PUR výrobky vyrobené ve společnosti byly protetické náhrady chodidel, na jejichž vývoji jsme se významným způsobem podíleli. 

Souběžně s touto komoditou zahájila společnost rovněž výrobu forem pro zpracování PUR, forem pro vakuové tvarování a menších vstřikovacích fo­rem.

timeline 1996
2000

Certifikace firmy dle ISO 9001

V únoru 2000 byla společnost úspěšně certifikována podle ČSN EN ISO 9001 a získala TÜV CERT č. 0910095420. Neustále dbáme na dodržování našich kvalitativních zásad a snažíme se co nejméně zatěžovat životní prostředí. Výzkumný a vývojový potenciál ve společnosti je postupně zúročován nejen několika úspěšně vyřešenými úkoly pro potřeby firmy, ale rovněž dlouhodobou spoluprací při řešení grantových výzkumných úkolů pro naše obchodní partnery.

Dnes pracuje v mateřské firmě Kapa Zlín spol. s r.o. 37 zaměstnanců.

timeline 2000
2002

Uvedení do provozu automatické linky pro výrobu PUR dílů

Výroba se postupně navyšovala, spokojení zákazníci se vraceli a tak bylo nutno inovovat výrobu. Dnes jsme schopni vyrábět i ve velkých sériích a pokud je potřeba, umíme si linku sami postavit.

Mezi naše priority patří nejenom komplexnost poskytovaných služeb – model, forma, prototyp, sériová výroba, ale rovněž vysoká kvalita výroby a dodržování sjednaných termínů bez ohledu na to, jestli se jedná o zakázku na několik kusů nebo středně velkou sériovou výrobu.

timeline 2002
2009

Nákup vlastní budovy, rekonstrukce a stěhování

V roce 2009 zakoupila společnost výrobní a skladovací budovu o celkové výměře 6500 m2 v Průmyslovém areálu Toma a.s. v Otrokovicích, kde soustředila veškerou výrobní, obchodní a vývojovou činnost.

Výrobky naší společnosti znají zákazníci nejen po celé Evropě, ale vyvážíme i do severní Ameriky.

timeline 2009
2014

Splacení úvěru na budovu

Jsme zdravou společností, která má obrovský záběr na poli výroby z integrálních PUR pěn. Umíme vyrábět produkty všech možných tvrdostí,od madel která jsou příjemná na dotek a hezká na pohled, až po pevné přístrojové skříně či palubní desky do malotraktorů.

Společnost Kapa Zlín obdržela již 5 grantů, z toho dva byly výzkumné a vývojové. Díky významné finanční pomoci státu bylo možno zahájit výrobu speciálních maskovacích šablon pro výrobce zadních skupinových svítilen automobilů technologií galvanoplastiky, vyřešit výrobu sedáků a opěráků zubařských křesel nástřikem do předtvarovaných koženek , či zahájit výrobu palubních desek v kombinaci tvrdá a polotuhá PUR pěna.

timeline 2014
2017

Nákup pětiosého obráběcího centra

V rámci pátého dotačního programu, zaštítěného grantem Evropské unie, firma pořídila pětiosé vertikální obráběcí centrum německé firmy AXA s rozjezdy x=1200 mm; y=550 mm; z=600 mm. Hmotnost obrobku až 500 kg. Řízeno je CNC programováním pomocí systému CAD/CAM NX – Siemens. Tato investice dovolí naší společnosti větší tvarovou, výrobní i časovou flexibilitu a větší přesnost při výrobě forem, přípravků a maskovacích šablon.

timeline 2017