+420 576 771 365 info@kapazlin.cz

O nás

Na trhu od roku 1992 …

O nás

na trhu od 1992

PROFIL SPOLEČNOSTI

KAPA ZLÍN byla založena v roce 1992 ve Zlíně bývalými vývojáři z obuvnického gigantu Svit. Je nám jasné, že pro zdravý rozvoj firmy jsou technologické a výrobní inovace, spolu s profesním vzděláváním to nejdůležitější.

Milníky společnosti

1992

ZALOŽENÍ FIRMY SE ZÁMĚREM VÝROBY PLASTOVÝCH OBKLADAČEK

Po rozpadu obuvnického gigantu Svit Zlín jsme se, jako zaměstnanci oddělení vývoje, rozhodli vybudovat firmu, kde bychom mohli uplatnit svou celoživotní erudici a zkušenost z oblasti vývoje a výroby produktů z plastu. Ihned po založení firmy jsme začali vyvíjet, vyrábět a prodávat hračky a mnemotechnické pomůcky z materiálu EVAC.

1996

PRVNÍ STROJ PRO VÝROBU PUR, VÝROBA PROTÉZ CHODIDEL

Po pár letech hledání místa na trhu se rozvíjela především výroba polyuretanových (PUR) výrobků pro zdravotnictví a tzv. reha program. Jako vůbec první PUR výrobky vyrobené ve společnosti byly protetické náhrady chodidel, na jejichž vývoji jsme se významným způsobem podíleli.

Souběžně s touto komoditou zahájila společnost rovněž výrobu forem pro zpracování PUR, forem provakuové tvarování a menších vstřikovacích forem.

2000

CERTIFIKACE FIRMY DLE ISO 9001

V únoru 2000 byla společnost úspěšně certifikována podle ČSN EN ISO 9001 a získala TÜV CERT č. 0910095420 platný pro Vývoj, výrobu a prodej
výrobků z polyuretanu. Neustále dbáme na dodržování našich kvalitativních zásad a snažíme se co nejméně zatěžovat životní prostředí. Výzkumný a vývojový potenciál ve společnosti je postupně zúročován nejen několika úspěšně vyřešenými úkoly pro potřeby firmy, ale rovněž dlouhodobou spoluprací při řešení grantových výzkumných úkolů pro naše obchodní partnery.

Dnes pracuje v mateřské firmě KAPA ZLÍN spol. s r. o. 37 zaměstnanců.

2002

UVEDENÍ DO PROVOZU AUTOMATICKÉ LINKY PRO VÝROBU PUR DÍLŮ

Výroba se postupně navyšovala, spokojení zákazníci se vraceli a tak bylo nutno inovovat výrobu. Dnes jsme schopni vyrábět i ve velkých sériích a pokud je potřeba, umíme si linku sami postavit. Mezi naše priority patří nejenom komplexnost poskytovaných služeb – model, forma, prototyp, sériová výroba, ale rovněž vysoká kvalita výroby a dodržování sjednaných termínů bez ohledu na to, jestli se jedná o zakázku na několik kusů nebo středně velkou sériovou výrobu.

2009

NÁKUP VLASTNÍ BUDOVY, REKONSTRUKCE A STĚHOVÁNÍ

V roce 2009 zakoupila společnost výrobní a skladovací budovu o celkové výměře 6 500 m2 v Průmyslovém areálu Toma a. s. v Otrokovicích, kde soustředila veškerou výrobní, obchodní a vývojovou činnost. Výrobky naší společnosti znají zákazníci nejen po celé Evropě, ale vyvážíme i do severní Ameriky.

2014

SPLACENÍ ÚVĚRU NA BUDOVU

Jsme zdravou společností, která má obrovský záběr na poli výroby z integrálních PUR pěn. Umíme vyrábět produkty všech možných tvrdostí, od madel která jsou příjemná na dotek a hezká na pohled, až po pevné přístrojové skříně či palubní desky do malotraktorů.

Společnost KAPA ZLÍN obdržela již 5 grantů, z toho dva byly výzkumné a vývojové. Díky významné finanční pomoci státu bylo možno zahájit výrobu speciálních maskovacích šablon pro výrobce zadních skupinových svítilen automobilů technologií galvanoplastiky, vyřešit výrobu sedáků a opěráků zubařských křesel nástřikem do předtvarovaných koženek, či zahájit výrobu palubních desek v kombinaci tvrdá a polotuhá PUR pěna.

2017

NÁKUP PĚTIOSÉHO OBRÁBĚCÍHO CENTRA

V rámci pátého dotačního programu, zaštítěného grantem Evropské unie, firma pořídila pětiosé vertikální obráběcí centrum německé firmy AXA
s rozjezdy x = 1 200 mm; y = 550 mm; z = 600mm. Hmotnost obrobku až 500 kg. Řízeno je CNC programováním pomocí systému CAD/CAMNX – Siemens. Tato investice dovolí naší společnosti větší tvarovou, výrobní i časovou flexibilitu a větší přesnost při výrobě forem, přípravků a maskovacích šablon.

2018

NÁKUP AUTOKLÁVU PRO VÝROBU UHLÍKOVÝCH KOMPOZITŮ

V rámci 2. fáze pátého dotačního programu pořídila firma Autokláv fy.
MAROSO určeného k výrobě kompozitů.

ROZŠÍŘENÍ CERTIFIKÁTU

V dubnu 2018 proběhlo úspěšné rozšíření certifikátu podle ČSN EN ISO9001:2016, č.01100528050109, platný pro Výrobu pomocných přípravků výrobců automobilových světlometů a pro Kovovýrobu včetně výroby forem.

Zaujali jsme Vás?

Neváhejte nás kontaktovat.

Sídlo

Prům. areál Toma Otrokovice

Telefon

+420 576 771 365